Jak s prostředky naložíme?

Informace pro partnery projektu MÁME VYBRÁNO, kteří společně s námi sdíli myšlenku, že záchrana památek a zaměstnávání lidí s hendikepem má smysl podporovat.

Polovinu financí vracíme zpět do regionů na opravy památek. O konkrétní výši rozhoduje veřejnost ve stejnojmenné soutěži on-line hlasováním. Čím více hlasů památka získá, tím více prostředků od nás obdrží na své sbírkové konto. Každoročně představujeme více než 300 veřejných sbírek, ze kterých vzejde 14 krajských vítězů.

30 % financí od partnerů nám pomáhá zaměstnávat redaktorky a redaktory – lidi se zdravotním znevýhodněním. Aktuálně jich je devět. Díky jejich každodenní práci máme bohatý archiv informací nejenom o dotacích a sbírkách. Všechny jsou k dispozici zdarma majitelům a správcům památek na portálu PROPAMÁTKY – po celý rok. Díky tomu získávají další prostředky ještě další památky resp. jejich majitelé.

Součástí projektu MÁME VYBRÁNO je od roku 2012 také celodenní konference v centru Prahy v dominikánském klášteře. Tam se koná i slavnostní vyhlášení výsledků zmiňované soutěže veřejných sbírek. Každý podzim vydáváme časopis – bulletin. Náklady na jeho tisk a grafické zpracování, pronájem prostor a techniky, provoz stránek, IT support, on-line stream konference, moderování, fotografování a celý doprovodný program, ... to vše musíme hradit a naši partneři nám v tom pomáhají.

Protože jsme sociálním podnikem, lze náklady započítat do náhradního plnění. Této skutečnosti mohou využívat všichni partneři projektu – zejména podniky z větším počtem zaměstnanců. 

MÁTE OTÁZKY? Neváhejte se zeptat přímo autora projektu Aleše Kozáka – 732 533 033