KDE VŠUDE SE O NÁS PSALO NEBO MLUVILO?

Rozhovory, reportáže, pozvánky. Projekt MÁME VYBRÁNO se dostal například do Deníku nebo na Aktuálně.cz. Tady je výběr toho nejzajímavějšího:


Záchrana nádraží nebo oprava varhan. Památkám v Česku pomáhá přes 300 sbírek

Deník.cz

18. 4. 2023 | Na 18. dubna už tradičně připadá Mezinárodní den památek. A ve stejný den startuje i soutěž Máme vybráno, kterou každoročně vyhlašuje Institut pro památky a kulturu. 


Financování oprav historických památek

Česká televize

13. 9. 2022 | Čím byl letošní ročník soutěže MÁME VYBRÁNO zvláštní, jaké veřejné sbírky stojí za pozornost? Ve Studiu 6 o tom hovořil koordinátor projektu Jan Štifter.


I vaše chalupa po babičce může být památkou

SCIO

7. 9. 2022 | "Vadí mi, když někdo ničí věci cíleně, třeba chátrající nádraží Vyšehrad, kde je zjevně cílem, aby budova spadla. O to víc mě pak potěší, když se takový osud podaří zvrátit jako třeba u pražské usedlosti Cibulka," říká v rozhovoru Aleš Kozák.


Ať tu po nás něco zůstane

Seznam Brand Studio

27. 7. 2022 | Téma záchrany a financování památek nezapadá ani v náročné době krizí. Své postřehy a doporučení sděluje ve dvou článcích Aleš Kozák, ředitel Institutu pro památky a kulturu, který pořádá projekt MÁME VYBRÁNO.


Rokycanští patrioti bojují o varhany

Deník.cz

18. 7. 2022 | Zhruba před třemi lety se pustili nadšenci ze spolku Rokycanští patrioti do takřka nekonečné bitvy. Zahájili sbírku na podporu obnovy barokních varhan v kostele Panny Marie Sněžné v centru města.


FOTOGALERIE | Konference MÁME VYBRÁNO se proměnila v diskuzní fórum

PROPAMÁTKY

6. 6. 2022 | Tři diskuzní bloky s 12 výjimečnými osobnostmi, které stojí za záchranou 9 výjimečných staveb. Takové bylo 11. setkání konference MÁME VYBRÁNO 31. května v dominikánském klášteře. 


Nestačí vypsat sbírku a čekat, říká šéf Institutu pro památky a kulturu

iDNES.cz

8. 5. 2022 | Do soutěže o nejlepší veřejnou sbírku na památky se na jihu Čech zapojilo 29 projektů. Pořádá ji Institut pro památky a kulturu se sídlem v Písku, který jako jediný v Česku sleduje všechny...


Tomáš Hanák vyzývá k podpoře záchrany památek

Marketing & Media

4. 5. 2022 | Herec ve spotu upozorňuje na soutěž, která ocení sbírky na obnovu kulturního dědictví. První kolo hlasování běží do konce května.


Konferenci MÁME VYBRÁNO moderuje i David Vávra

PROPAMÁTKY

27. 4. 2022 | Tři skvělí moderátoři se stanou průvodci květnové konference MÁME VYBRÁNO. Nese název Obnovené dědictví. Přijďte se inspirovat a načerpat energii do dominikánského kláštera...


Přátelé Markvarticka na cestě napříč časem a financemi

Svět neziskovek

20. 4. 2022 | V Markvarticích na Jičínsku hodiny na kostelní věži odbíjejí čas. Po padesáti letech. A z kostela se po dlouhé době rozezní i varhany. Díky nadšencům ze spolku Přátelé Markvarticka...


MÁME VYBRÁNO: Podpořte sbírku svého srdce

Svět neziskovek

13. 4. 2022 | Zase o něco více než loni: přesně 326 projektů usiluje o vaši přízeň v soutěži veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO. Hlasující tak rozhodnou, mezi které významné počiny rozdělí Institut...


Přihlaste se na konferenci OBNOVENÉ DĚDICTVÍ

Národní památkový ústav

13. 4. 2022 | Obnovené dědictví je téma letošní jedinečné konference MÁME VYBRÁNO. Proběhne 31. května v dominikánském klášteře v Praze.


Aleš Kozák: Chceme inspirovat lidi k tomu, aby pomáhali zachraňovat památky

Deník.cz

7. 4. 2022 | Před pár dny odstartoval další ročník soutěže Máme vybráno, která pomáhá mapovat sbírky na záchranu tuzemských památek. Veřejnost se díky tomu každoročně dozvídá...


Města i nadšenci mění ruiny ve skvosty a soutěží o peníze. Lidé jim posílají miliony

Aktuálně.cz

20. 9. 2021 | V Česku zachraňují památky tisíce lidí. Věnují čas a energii místům, která by mnohdy bez jejich pomoci již neexistovala. Soutěží veřejných sbírek „Máme vybráno“, chce portál...